Ticaret ve Lezzet Kenti Kayseri

TİCARET VE LEZZET KENTİ KAYSERİ

Kayseri, tarihe tanıklık eden camileri, medrese ve kiliseleri ile Anadolu’da görülmeye değer adreslerden biridir. Ankara’dan sonra İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri olan Kayseri’nin tarihi, Paleolitik Çağlara dayanıyor. Anadolu Selçuklu Devleti’nin en önemli merkezlerinden biri olduğu için, bu döneme ait anıtsal yapılar açısından da çok zengin olan şehir, gelişmiş sanayisi ve düzgün kentleşmesiyle Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri. Anadolu’nun ticaret ve lezzet kenti Kayseri, modern şehir hayatı, tarihi ve doğal güzellikleri sayesinde dolu dolu geçmesi planlanan tatiller için mükemmel bir seçim olacaktır. Dört mevsim seyahat etmeye uygun olan Kayseri, özellikle Erciyes faktörü nedeniyle kışın bir hayli yoğun.

Kuş Bakışı Kayseri

Erciyes Dağları’na yaslanmış Kayseri, sizi dinamik ve modern bir şehir görüntüsüyle karşılayacak. Kayseri uçuşlarında mutlaka pencere kenarını seçin; Erciyes Dağı gökyüzünden çok büyüleyici görünüyor.

Kayseri'de Gezilmesi Gereken Yerler

Kayseri Kalesi ve Saat Kulesi: Şehrin merkezini etrafında toplayan Kayseri Kalesi, Bizans Dönemi’nden kalma harikulade bir yapı. Hemen karşısında bulunan Saat Kulesi de kesinlikle görülmeye değer bir eser.

Kapuzbaşı Şelalesi: Türkiye’nin en yüksek ve dünyanın ikinci en yüksek şelalesi olma özelliğini taşıyan bu şelale, görkemiyle hemen herkesi kendine hayran bırakıyor.

Erciyes Dağı: Türkiye’nin en iyi kayak pistlerini bulunduran Erciyes Dağı, kayak turizmi için harika bir tercih olacaktır.

Kayseri’de Ne Yenir?

Kayseri Mantısı: Küçük küçük kesilmiş incecik hamurun içine yerleştirilen kıyma, baharat ve yoğurt sosuyla ünlü Kayseri mantısı, bu şehri tekrar ziyaret etme sebebiniz olabilir.

Pastırma ve Sucuk: Dananın sırtından elde edilen etlerin kurutulması ve çemenlenmesiyle elde edilen Kayseri pastırması ve Kayseri sucuğu, lezzet anlayışınızı değiştirecek kadar başarılı.

Yağlama: İncecik hamurun üst üste dizilmesi ve soslarla ıslatılıp kıyma ile zenginleşmesiyle lezzet katları sunan yağlama tarifini döndüğünüzde mutlaka denemelisiniz.

Kayseri’de Nerede Yenir?

Sivas Caddesi: En lüks Kayseri restoranlarını bulabileceğiniz bu caddede mantı, kebap ve döner üzerinde yoğunlaşmış restoranlar bulunmaktadır.

Talas: Farklı kafe ve restoran konseptleriyle dikkat çeken Talas’ta aynı zamanda otantik seçeneklerle de karşılaşabilirsiniz.

Erciyes Dağı: Sucuk mangalın en keyifle yendiği Erciyes Dağı’nı, mangalcılar mutlaka ziyaret etmeli.

Kayseri’de Ulaşım

Kayseri’de şehir içi ulaşımı sağlamak için minibüs, otobüs ve taksiler hizmet vermektedir. Eğer, şehri keşfetmenin daha konforlu bir yolunu arıyorsanız, Ülke Tur aracılığıyla bir araç kiralamayı da düşünebilirsiniz.

Kayseri’ye Nasıl Gidilir?

Kayseri’ye gitmek için Ülke Tur'un avantajlı uçak bileti rezervasyonu hizmetinden faydalanabilir ve havaalanı transferi hizmetinden faydalanarak en uygun fiyatla, en konforlu ve en güvenli şekilde Kayseri seyahatinize başlayabilirsiniz.

Kayseri’de Nerede Kalınır?

Kayseri’de konaklamak ve Kayseri seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Ülke Tur'un avantajlı otel rezervasyonu hizmetinden faydalanarak en uygun fiyatla, en konforlu ve en güvenli şekilde Kayseri'de konaklayabilirsiniz.Kaynak: Bu makale, internet üzerinde bulunan ve herkesin erişimine açık çeşitli yayınlardan faydalanılarak hazırlanmıştır. Sayfa içerisindeki yazı, resim ve markaların tüm hakları yasal sahiplerine ve üreticilerine aittir.

Whatsapp